צילומי הריון - חווית נשיות מצולמת

יש דברים שרק נשים מבינות, דברים שגבר מעולם לא יבין בגלל העמדה שהוא נמצא בה – בגלל שהוא לא אישה.

אחד הדברים שנשים מבינות וגברים פחות, ולכן הן גם שמות לב לכך יותר, זה כל החוויה שבצילום מקרים מסוימים, תיעוד של תקופות מסוימות בחיים.

צילום בוק הריון - סטודיו דנה אופיר
צילומי היריון בטבע

לנו כנשים זה חשוב, לתעד רגעים, לשמור את התמונות, לוודא שיש לנו זיכרון מצולם מאותו רגע. לכן אנחנו מתעקשות לעשות בוקים שונים, לכן אנחנו מתעקשות לעשות צילומי הריון. יש גברים שלא מבינים למה זה חשוב לנו, אבל צילומי הריון זו חוויה נשית ייחודית, מאחר ואף גבר לא היה בהריון, הוא לא יכול להבין את החשיבות של זה, את החשיבות שאנחנו מוצאות בכך שאנחנו נמצאות מול המצלמה, מול הצלמת ומצטלמות בצורות שונות. בין אם זה צילום הריון בסטודיו או צילום הריון בטבע.

בעבר, נשים לא נהגו להצטלם בזמן ההיריון, כפי שהן לא נהגו לעשות הרבה דברים אחרים בכלל ובפרט בתקופה זו. עם השנים, יותר ויותר נשים הבינו והעבירו את זה הלאה לחברה, הריון זה לא מחלה, לא צריך לשבת בבית בגלל זה ובטח שלא צריך להתבייש בזה, לכן אנחנו יוצאות ועושות דבירם גם בתקופת הריון וזו גם אחת הסיבות מדוע אנחנו מצטלמות לבוק הריון. בוק שמעניק לנו תיעוד מושלם של תקופה זו, תקופה שיש הסבורים, שהיא הזוהרת בחייה של כל אישה.

על הקשר בין הצלמת לנשים בזמן הצילומים

אחד הדברים שגורמים לצילומי הריון להיות חוויה ייחודית, זו הצלמת שעומדת מאחורי המצלמה. בדרך כלל זו צלמת מאחר ונשים מעדיפות שיצלמו אותן, ברגעים אלו, נשים שמכירות את החוויה והן יכולות לחלוק איתן מידע אינטימי, מה עוד שהן גם מכירות את מה שהאישה חווה ועוברת, ולכן קל יותר להצטלם אצלה ולא אצל גבר שאין לו מושג בנושא.

כאמור, לצלמת יש משמעות ותפקיד חשוב בכך שצילומי הריון בטבע או בסטודיו, יהפכו להיות חוויה ייחודית ובעלת חשיבות לאישה. זה מתחיל בהכנות שלפני, באופן בו היא מביימת את האישה (או נותנת לה לעשות מה שהיא רוצה), זה ממשיך בצילומים עצמם, בשיחות ביניהן ואפילו בדברים הקטנים שמחברים ביניהן.

לכן הכימיה בין הצלמת לאישה היא מאוד מהותית וחשובה, אי אפשר שהתמונות יצאו מוצלחות רק אם אתן בוחרות צלמת מקצועית אך כזו שאין לכן כימיה איתן. המקצועיות באה לידי ביטוי, לא רק באופן בו היא מחזיקה את המצלמה ומצלמת אתכן, אלא גם ביכולת שלה לתקשר איתכן, ביכולת שלה לעבוד איתכן ביחד וליצור שיתוף פעולה בכל צילום ובין הצילומים.

חווית צילום הריון יכולה להיות שלמה רק אם הצלמת היא כזו שתרגישו חיבור איתה, ותוכלו להשתחרר, לזרום, לתת לעצמכן ליהנות מהרגע הזה שהוא כולו שלכן.