צילום הריון - חוויה מעצימה עם אמא טבע

אין ספק שאחת התקופות המעצימות בחייה של אישה, היא תקופת הריון.

עם כל הכאבים והאי נוחות, זו התקופה בה היא זוהרת, זו התקופה בה היא מרגישה מיוחדת, תקופה מרגשת מלאה בחוויות ייחודיות, חלקן בלתי נשכחות.

צילום הריון בטבע | סטודיו דנה אופיר
צילום הריון ומשפחה בטבע | סטודיו דנה אופיר

לכן, נשים רבות בוחרות לתעד את התקופה הזאת, ומה הדרך הטובה ביותר לתעד את עצמך בזמן שאת בהריון, מאשר צילום הריון? מושג זה הפך להיות מקובל אצל כל אישה אשר נכנסת להריון, בין אם מדובר בהריון ראשון, שני או מעבר לכך.

כידוע לכן, הרעיון של צילומי הריון הוא לתעד אתכן בשלב מסוים בזמן ההיריון, כאשר יש לכן כבר בטן ואפשר להבחין, בדרך כלל החל מהשבוע העשרים ושמונה בערך. הצילומים נערכים על ידי צלמת מקצועית, בסטודיו או בחוץ, לבד, עם בן הזוג והילדים (במידה ויש).

אני רוצה להמליץ לכן על צילומי הריון – בטבע, מחוץ לסטודיו, מחוץ למקום הנוח והמגונן בו הצלמת עורכת את הצילומים בדרך כלל, שעל אף כל היתרונות שלו, יש לו גם מספר חסרונות, אחד מהם, הוא מגביל ואין בו הרבה אפשרויות. לכן אני ממליצה על צילומי הריון בטבע, צילומים שיכולים להיערך בכל מקום שאתן אוהבות, בין אם זה פרדס, שדה, חוף ים, מקום היסטורי ועוד.

צילומים בטבע, מעצימים את עוצמת החוויה וזה בא לידי בתוצאות כפי שאפשר לראות אותן בתמונות ולאחר מכן בבוק. צילומי הריון בטבע, יוצרים אווירה נעימה, משוחררת, זורמת, אפשר לעשות במקום צילומים מקוריים, אפשר לשלב אלמנטים שונים שאנחנו לא נמצא בסטודיו, ליהנות מתפאורה מגוונת ועוד.

כל זה עוד לפני שדיברנו על החיבור בינך לבין הטבע, אין דבר סמלי יותר מחיבור בין אישה אשר נמצאת בתקופת הריון לבין אימא טבע, אין דבר הגיוני יותר מאשר חיבור בין לידה להתפתחות של הטבע.

4 נקודות להתייחסות כשבוחרים מקום לצילום הריון בטבע

  1. צריך להתייחס למיקום מבחינת מרחקים. את לא תרצי לנסוע רחוק מדי וגם הצלמת לא תרצה להרחיק יותר מדי, אלא אם שתיכן מוכנות להשקיע שעות צילומים ארוכות. לכן רצוי לבחור מקום קרוב.
  2. צריך לבחור מקום שתרגישי בו נוח, מקום שתוכלי להרגיש בו כמעט כמו בבית. שלא יפריע לך שאנשים עוברים ומסתכלים, שלא יפריע לך כל מה שקורה סביב.
  3. שוב לבדוק את מועד הצילומים. בין אם זה בגלל תנאי מזג האוויר, תנאי אור וחשכה, וכן תנאים אחרים שיכולים להשפיע. את לא תרצי לבחור מקום ולגלות שהבחירה לא תואמת את העונה ואת המועד.
  4. רצוי לתכנן את יום הצילומים קודם לכן, כלומר, לא להגיע למקום ולהתחיל לתכנן אלא לעשות תכנון מסוים, גמיש, לפני שמגיעים למקום, בשביל לחסוך לעצמך את אי הנוחות שבהכנה לקראת הצילומים של הבוק.