דימוי עצמי בהיריון

אני עדין מנסה להתאושש מהשיחה שהייתה לי עכשיו, אני מצלמת כבר כל כך הרבה זמן נתקלת בכל כך הרבה סוגים של נשים, גם באופי וגם בחיצוניות, אבל הפעם באמת נשבר לי הלב.

איך הגענו למצב כזה שנשים בוחרות לא לתעד את הרגע המופלא הזה של יצירת חיים בגלל דימוי עצמי נמוך?

השעה 19:00 בערב מתחילים מסדר שינה, מקלחת, ארוחת ערב, סיפור וזה ..
אני מקבלת שיחה בנייד, מהצד השני אני שומעת קול עדין ‘שלום אני מדברת עם דנה?..’ אני כן 🙂 ‘היי דנה, אני בהריון וחשבתי לבוא לעשות צילומים..’, טוב הבנתי שמדובר בשיחה חשובה ובאתי להגיד לה Ok בשמחה, אני יכולה לחזור אליך עוד שעה.. אבל משהו בקול שלה תפס אותי. ‘איזה שבוע את’, אני שואלת אותה? שבוע 30 היא עונה, יופי מעולה בדיוק הזמן, ולאיזה סגנון צילומים את יותר מתחברת צילום הריון סטודיו או צילומים בטבע? ואז היתה שתיקה ארוכה … אני ..’הלו את איתי?’ ואז היא התחילה לבכות שמעתי שהיא ממש מנסה להשתלט על הבכי אבל כנראה זה כבר היה חזק ממנה היא פשוט היתה חייבת לשחרר, יצאתי למרפסת כדי להיות לגמרי איתה. אני פונה אליה בשמה “הכל בסדר” היא צוחקת ואומרת לי בין הדמעות ‘כן כן’ אבל אני מרגישה שמשהו עובר עליה , ‘רוצה לספר לי ?’ היא מצליחה קצת להירגע ומתחילה לדבר ‘אני חייבת להיות אמיתית איתך, אני עוקבת אחרי העבודות שלך כבר מלפני שהייתי בהריון אני ממש אוהבת את הצילומים שלך הם באמת מדהימים, חברה טובה שלי הצטלמה אצלך וגם אמרה לי שאת מקסימה אז אמרתי לעצמי שאני חייבת להתקשר למרות שבפנים אני ממש לא רוצה להצטלם, כל הנשים שאת מפרסמת כל כך יפות, רזות, חטובות יודעות לעמוד מול המצלמה, אני כל כך לא כזו, בדיוק ההפך הגמור, הבנאדם הכי לא פוטוגני שיש נדיר שיש לי תמונה שאני אוהבת, אני ממש לא רזה, אפילו הייתי אומרת מלאה פלוס, ולדעתי גם הבטן שלי ממש מכוערת. מצד אחד אני כל כך רוצה שתהיה לי תמונה אחת באמת טובה ויפה מההריון שלי, אבל מצד שני מרגישה שזה כזה יהיה בזבוז של זמן כי אני ממש שונאת את איך שאני נראית “

דימוי עצמי בהריון - צילומי הריון בסטודיו

צילום – סטודיו דנה אופיר (*למצולמת אין שום קשר לכתבה)

נשארתי ללא מילים זה היה חזק וכל כך טעון. המילים יצאו לה ברצף כאילו היא תכננה את השיחה הזאת הרבה קודם ובחרה את המילים המדוייקות, את האמת זה ממש לא פעם ראשונה שאני שומעת את המשפטים האלה וגם לגמרי מבינה אבל העוצמה שבה הן נאמרו הותירה אותי ללא מילים .

אחרי השתיקה שלי, אני מנסה לעכל, אמרתי לה ‘אני כל כך מבינה מה שעובר עליך ואם הייתי פה לידי הייתי נותנת לך כזה חיבוק ענקי זה קודם כל’ (זה הצליח קצת לעלות לה חיוך) ‘תביני אני מצלמת כל כך הרבה נשים בהריון כל אחת כל כך שונה מהשניה, לכל אחת יש תסביך אחר עם הגוף שלה אחת שלא אוהבת את הידים, הירכיים, הסנטר הכפול, הטוסיק, הנפיחות בפנים והרשימה עוד ארוכה, אם לשים את היד על הלב לצערי הרב אותן נשים שהן לא “מושלמות” לצערי פשוט לא מאשרות לי פרסום של התמונות בדיוק מאותן סיבות שציינתי ונדירות הנשים שיכנסו אלי לסטודיו ויגידו לי ‘אני מושלמת ומהממת כל כך אוהבת את איך שאני נראת בהריון  וברור שאת יכולה לפרסם כל תמונה שלי’, גם אם הן לא מציגות את אידיאלי היופי החברתי. מה שמייחד את הנשים שכן מאשרות לי פרסום זה פשוט קבלה והשלמה עם הגוף שלהן, הן מבינות שהגוף כרגע עובר חוויה אלוהית של יצירת חיים ולכן לא מפספסות את ההזדמנות לתעד את הרגע הזה.

צילומי הריון בסטודיו - דימוי עצמי בזמן הריון

צילום – סטודיו דנה אופיר (*למצולמת אין שום קשר לכתבה)

אני מבינה מה שאת אומרת אבל עדין כל כך קשה לי עם החשיפה הזאת. ‘על איזה חשיפה את מדברת’ אני שואלת אותה? אלה תמונות אישיות שלך משהו שהוא עבורך, אישי שלך מזכרת שאת רוצה לתת לעצמך, את לא חייבת לפרסם את זה באתר ובטח שלא בפייסבוק.

מפה לשם, המשכנו עוד לקשקש .. לפעמים יש נשים שנוטות להגזים ואומרות לי הבטן שלי כבר ענקית אז אני בקשת מהן לעשות צילום סלפי בנייד ולשלוח כדי שנוכל להחליט יחד מתי כדי להצטלם. גם במקרה הזה ביקשתי. קיבלתי תמונה של אישה מהממת ברמות מטורפות ומהממת כזאת שהיא לכל הדעות מהממת לא סתם מהממת, יפיפיה אמיתית! כל כך עדינה ונשית בטן עגלגלה ויפה ונכון היא בטח לא שוקלת 60 קילו אז מה !! היא בהריון !!

נשים אהובות , בקשה לי אליכן קבלו את עצמכן ותאהבו את עצמכן בדיוק כמו שאתן בתקופה הזאת. אז מה עם העלית 10 , 20 או 25 קילו ואת לא רגילה לראות את עצמך במידות האלה, זאת תקופה שעוברת כל כך מהר, למה בזבז אותה על ייסורי מצפון וכאב מיותר? יהיה לכן עוד כל כך הרבה זמן אחר כך להתעסק במשקל אז לפחות ב9 חודשים האלה נסו לשחרר ואל תתנו לזה למנוע מכן את המזכרת המיוחדת הזאת. תבחרו צלמת שיש לה ניסיון ויודעת לתפוס את הזויות המחמיאות הבגדים הנכונים לא חייבים להצטלם עם תחתון וחזייה בהריון, יש עוד כל כך הרבה אפשרויות להוציא אותך הכי זוהרת שיש.

עשי לעצמך טובה – שחררי !

** ולמי שתהתה כן היא סגרה צילומים ואני גם בטוחה שהן יהיו מדהימים בדיוק כמוה

כתיבת תגובה